Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
"przynieś, podaj, pozamiataj"
Autor Wiadomość
Pepo 
PDW

Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 359
Wysłany: Nie Maj 07, 2006 9:44 pm   

A swoją drogą, czy nie macie takiego wrażenia, że ostatnio na FDG naroiło sie wiele postów, które czegoś chcą (chcę, proszę, podajcie, znajdźcie, podeślijcie). I to zwykle jest pierwszy post nowych użytkowników, nawet bez przedstawienia się czy/i wyjaśnienia, o co dokładnie chodzi. Dziwne :%
_________________
www.jandaniluk.pl
 
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Nie Maj 07, 2006 9:53 pm   

macie takie wrażenie.
uznajmy zatem, że nasze Forum służy do celów dydaktyczno-poznawczych szerokim masom internautów, a stali bywalcy obowiązani są do służby w zakresie "przynieś, podaj, pozamiataj" :wink:
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Nie Maj 07, 2006 11:15 pm   

Może masz i trochę racji Zesztrasiu (zaraz ta częśc wątku trafi do Bla bla bla :mrgreen: ) ale na wiele pytań odpowiedzi można znaleźć przeglądają Forum albo którąś z zaprzyjaźnionych stron. Wielu pytających nie zadaje sobie nawet odrobiny trudu żeby przejrzeć to, co już zostało wcześniej napisane lub przestudiować dostępne źródła. Lenistwo jakieś albo ignorancja.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Nie Maj 07, 2006 11:24 pm   

toteż napisałam, że jesteśmy >>obowiązani do służby w zakresie "przynieś, podaj, pozamiataj"<<. staram się jednak zrozumieć drugą stronę - chociażby zestresowanych maturzystów. może też ci pytający wierzą, że mamy taaaką wiedzę, że bez problemu i z palcem wiadomo gdzie sypniemy odpowiedziami... :hihi:
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Nie Maj 07, 2006 11:34 pm   

Trochę późno na poszukiwanie materiałów do matury, o tym trzeba było pomyśleć kilka miesięcy temu. Pytający mogą wierzyć w co tylko chcą, ale odrobina przyzwoitości nakazywałaby najpierw samemu poszukać odpowiedzi. Ech ta dzisiejsza młodzież, chce żeby wszystko im podsunąć gotowe pod nos :dziadek:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Nie Maj 07, 2006 11:41 pm   

nie jesteś zbyt wyrozumiały :wink:
 
Makabunda 
po prostu ziom


Dołączyła: 21 Paź 2003
Posty: 1143
Wysłany: Pon Maj 08, 2006 8:36 am   

Pewne informacje zdobyliśmy w zeszłym roku przechadzając się z GPS-em. W tym wątku znajdziecie mapki z informacjami.
 
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Pon Maj 08, 2006 8:51 am   

Sabaoth napisał/a:
Ech ta dzisiejsza młodzież, chce żeby wszystko im podsunąć gotowe pod nos :dziadek:

Przecież mają pod nosem. Ja takie posty ignoruję, nawet jeśli przypadkiem zdarzy się, że znam odpowiedź. :%
_________________
 
fritzek 
THE BEST-IA


Dołączyła: 20 Sie 2004
Posty: 1078
Wysłany: Pon Maj 08, 2006 3:06 pm   

seestrasse napisał/a:
stali bywalcy obowiązani są do służby w zakresie "przynieś, podaj, pozamiataj" :wink:

"Zesiu, czy Zesia ma aby dobrze nakrochmalony fartuszek? Jeśli tak, to niech Zesia poda dzieciom gotowe wypracowania maturalne. A później Zesiu, możesz się oddalić do oficyny." :hihi:
_________________

 
 
Santini 

Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 2
Wysłany: Pon Maj 08, 2006 8:15 pm   

Pepo napisał/a:
A swoją drogą, czy nie macie takiego wrażenia, że ostatnio na FDG naroiło sie wiele postów, które czegoś chcą (chcę, proszę, podajcie, znajdźcie, podeślijcie). I to zwykle jest pierwszy post nowych użytkowników, nawet bez przedstawienia się czy/i wyjaśnienia, o co dokładnie chodzi. Dziwne :%


Przyznaję, niefortunnie zacząłem. Zwykle unikam wystąpień na forach internetowych i tu wyszło moje nieobycie :oops: W swojej prośbie o informacje dotyczące ul. Szafarnia, starałem się być jak najbardziej rzeczowy i nie rozwlekać się niepotrzebnie nad moimi problemami... no i faktycznie wyszło trochę zbyt sucho i oczekiwawczo.

Może jeszcze nie jest za późno, żeby się poprawić.

A zatem: Informacje, których szukam, potrzebne mi są do mojej pracy dyplomowej. Jest to projekt zaplecza mariny jachtowej.
Do tej pory swoich sił próbowałem kolejno w Bibliotece PG, w Regionalnym Ośrodku Badań i Dokumentacji Zabytków (gdzie jest masa dokumentów dotyczących innych budynków na ul. Szafarnia, ale akurat nie tego, który mnie interesuje), w Archiwum Państwowym - w aktach Policji Budowlanej (niestety również bez rezultatu), oraz w Gabinecie Rycin Biblioteki PAN. Przejrzałem również dokładnie zdjęcia zamieszczone w różnych postach na tym forum.
Mój jedyny ślad - jak dotąd - to zdjęcie lotnicze znalezione w IV tomie "Był sobie Gdańsk", które zamieściłem w moim poście ( www.forum.dawnygdansk.pl/viewtopic.php?t=3015 ) w celu uściślenia mojego pytania.
A że widze z jakim zapałem uczestnicy tego forum wymieniają się informacjami, ciekawostkami, zdjęciami, to pomyślałem, że to najodpowiedniejsze miejsce, żeby szukać pomocy.

:|
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Pon Maj 08, 2006 8:50 pm   

Rzeczywiście, dzisiejsza młodzież wyjątkowo bezczelna - jak oni śmią pytać o cokolwiek zamiast poszukać samemu?! :dziadek:


A na serio - uważam, że zadanie pytania na forum to też forma szukania odpowiedzi. Jeśli komuś się forma pytania, lub osoba zadająca pytanie nie podoba, to może na nie po prostu nie odpowiadać. Ale czemu od razu potępiać innych - wyście tutaj o nic nigdy nie pytali?
_________________
da, da, da...
 
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Pon Maj 08, 2006 9:27 pm   

danziger napisał/a:
wyście tutaj o nic nigdy nie pytali?

Ja dyplomy przygotowywałem w bibliotekach i AutoCadzie. :)
_________________
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Pon Maj 08, 2006 9:35 pm   

Corzano napisał/a:
Ja dyplomy przygotowywałem w bibliotekach i AutoCadzie. :)

A co za różnica czy ktoś pyta bo mu to potrzebne do pracy magisterskiej/licencjackiej, matury itp. czy też pyta z czystej ciekawości?
_________________
da, da, da...
 
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Pon Maj 08, 2006 9:38 pm   

danziger napisał/a:
A co za różnica

Dla mnie to jest tak oczywiste, ze nie wiem, jak wytłumaczyć. :???:
_________________
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Pon Maj 08, 2006 9:43 pm   

Corzano napisał/a:
Dla mnie to jest tak oczywiste, ze nie wiem, jak wytłumaczyć. :???:

Nie kumam.
Co złego jest w tym, że ktoś pyta o coś, co może mu się przydać nie tylko do zaspokojenia własnej ciekawości?
A może nie podoba Ci się, że ktoś korzysta z internetu jako źródła wiedzy/materiałów do pracy zamiast z biblioteki - ale też nie wiem co w tym złego?
_________________
da, da, da...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk