Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Werner von Schenk
Autor Wiadomość
groszek 


Dołączyła: 15 Lis 2007
Posty: 995
Wysłany: Sro Lis 21, 2007 7:39 pm   

Zgodnie z radą piszę Werner był być może moją rodziną szukam wiadomości i jeśli ktoś uważa że to ...to trudno przeżyję :D pozdro groszek
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sro Lis 21, 2007 8:06 pm   

Ja niestety nie posiadam żadnych informacji na temat Wernera von Schenk, miałem nadzieją, że może znajdą się na forum osoby, które będa potrafiły pomóc.

Groszek podała powód poszukiwania materiałów, powód jak najbardziej słuszny. Nikt nie wybiera sobie rodziców czy przodków i nie ma wpływu na ich postępowanie. Nie będę więc tolerował żadnych "zboczeń" od tematu.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
tobiasz 
wrzeszczanin :)

Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 109
Wysłany: Sro Lis 21, 2007 8:59 pm   

"Nie będę więc tolerował żadnych "zboczeń" od tematu."

podoba mi się to stwierdzenie ,(mnie nasuwa sie myśl o innym zboczeniu) a już myślałem że demokracja objęła i to forum,
odpowiedź "być może" nic nie wyjaśnia - ale przecież to konsekwentna od początku postawa Groszka - więc po co mowi o odwadze.
zgadzam ,że przodków się nie wybiera , ale często ponosi się nie tylko moralne skutki ich działań i postawy życiowej.
A po za tym wydawało mi się że do ewentualnych poszukiwań genealogicznych są inne fora

A może ankieta wśród Formowiczów - rozstrzygnie
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sro Lis 21, 2007 9:09 pm   

Cytat:
A może ankieta wśród Formowiczów

moze jeszcze ankietę w sprawie ankiety... :mur:

tak jak ostatnim razem - proszę na temat albo wcale :%
 
tobiasz 
wrzeszczanin :)

Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 109
Wysłany: Sro Lis 21, 2007 9:16 pm   

dla mnie temat nie istnieje
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sro Lis 21, 2007 9:42 pm   

tobiasz napisał/a:
dla mnie temat nie istnieje

Jeśli nie istnieje, to dlaczego dalej piszesz nie na temat i mącisz? Ostrzegałem Cię pisemnie kilka postów wyżej, nie chcemy żadnych nacjonalistycznych awantur na forum, jeśli to nie pomaga to niestety z mocy nadanych mi uprawnień ostrzegę Cię inaczej.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
groszek 


Dołączyła: 15 Lis 2007
Posty: 995
Wysłany: Czw Lis 22, 2007 10:59 pm   

Witam wszystkich miłych i tolerancyjnych i pozbawionych nieuzasadnionej agresji dziękuję za wsparcie i obronę :hurra: nie rozumiem w czym jest problem? .Poszukiwania wiadomości to przecież niesamowita sprawa a ile satysfakcji jak się coś odkryje.Może znacie kogoś kto w czasie wojny mieszkał w Gdańsku czy dzielnicach i znał choć z widzenia Wernera każda nawet najmniejsza info buduje jego postać i pozwala odkryć jakim był człowiekiem(pomijając to co wiemy na jego temat hmmmm)pozdro wszystkim ewagroszek która nie jest zadnym"faszystą" tylko skromnym poszukiwaczem 8))
 
groszek 


Dołączyła: 15 Lis 2007
Posty: 995
Wysłany: Sob Gru 15, 2007 12:38 am   

Ech tyle osób tu zagląda i nikt nic nie wie???? :???: Może wreszcie ktoś coś....proszę :roll: groszek
_________________
mały kot na wielkiej drodze...
 
groszek 


Dołączyła: 15 Lis 2007
Posty: 995
Wysłany: Pon Gru 17, 2007 5:29 pm   

Z muzeum w Sztutowie otrzymałam informacje (oraz zdjęcie)Pisałam do Towarzystwa Przyjaciół Gdańska i otrzymałam :???: dziwną odpowiedż"jego życie nie było usłane różami a i koniec niezaciekawy" ale jak prosiłam żeby mi wyjaśniono o co chodzi nie otrzymałam odpowiedzi Towarzystwo zamilkło na amen :nie_powiem: To dziwne dyrektor muzeum nie robił problemu a tu .... :hmmm: Może uda mi się pojechać do Niemiec .... 8)) groszek
 
kkamila 


Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 60
Wysłany: Pon Gru 17, 2007 7:18 pm   hmmm

Groszku a może wybierz się osobiście do tego Towarzystwa Przyjaciół... albo IPNu? Może też w Bibliotece PANu coś mają? Rozważam takie wyjście odnośnie informacji na temat mojego dziadka bo jak już zaglądałaś do mojego wątku, nikt z rodziny nie chce mi nic powiedzieć.
 
 
groszek 


Dołączyła: 15 Lis 2007
Posty: 995
Wysłany: Pon Gru 17, 2007 7:34 pm   

Byłam w Towarzystwie ale się trochę :mrgreen: byłam w archiwum państwowym , oraz rozmawiałam osobiście z panią kustosz z muzeum w Sztutowie(odział w Sopocie) muszę połazić choć trochę się... wiesz takie były "polowania na czarownice"dzięki za poradę :) groszek
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Pon Gru 17, 2007 9:11 pm   

No, w TPG to na potencjalną potomkinię SS-manna musieli się strasznie krzywo patrzeć...
_________________
da, da, da...
 
 
groszek 


Dołączyła: 15 Lis 2007
Posty: 995
Wysłany: Sro Gru 19, 2007 5:26 pm   

Dlatego nie miałam odwagi 8)) ale pisząc majle podpisywałam się moim prawdziwym nazwiskiem które jest jakie jest ale ja się przecież nie wstdzę , takich jak ja jest tu bardzo dużo.Zresztą" raz kozie śmierć"zapytam się przecież mnie nie zjedzą może tam są też tacy tolerancyjni i bez uprzedzeń ludzie jak tutaj :roll:
_________________
mały kot na wielkiej drodze...
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3889
Wysłany: Nie Gru 30, 2007 4:27 am   

Witam.

Późno trafiłem na ten temat, jak widać.

No co Ty, Groszek. Nasz kraj jest jaki jest, ludzie są, jacy są, co widać wyżej choćby w postach Szanownej Tobiasz.
Trochę inaczej zabrałbym się do tej sprawy. Jeśli chcesz, chętnie pomogę. Z powodu jak wyżej o detalach, o ile chcesz, lepiej pogadać na pw. Jak nie, to nie ale nie trać ducha.

Pozdrawiam.
 
groszek 


Dołączyła: 15 Lis 2007
Posty: 995
Wysłany: Pon Gru 31, 2007 10:21 am   

:hurra: Bardzo dziękuję za dobre chęci proszę Cię pisz pisz na pw albo ogólnie jak wolisz. Szczęśliwy i wdzięczny groszek :roll:
_________________
mały kot na wielkiej drodze...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk