Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Jazz w Gdańsku
Autor Wiadomość
szperacz 
Siedlecki


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 129
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 8:53 pm   Jazz w Gdańsku

Jazz w Gdańsku.
Piję czerwone wino, słucham Kenny Burella ( niestety nie z Gdańska) i ze zgrozą stwierdziłem, że na hasło "jazz" nie pojawia się żaden temat, ani jeden maleńki post.
Czas to nadrobić, muzyka towarzyszyła Gdańskowi zawsze. Padły tu na Forum znamienite nazwiska kompozytorów, wykonawców, ale jazz !? nie.
A to przecież w Gdansku odbył się I Festiwal Jazzowy "JAZZ JAMBOREE '56". To tu na Monte Cassino paradowali MELOMANI. To tu był KS Żak, to tu odbywał się JAZZ JANTAR.
To z Gdańska jest Andrzej Przybielski i Helmut i Piotr Nadolscy. Tu grała i nagrywała RAMA 111.
TU TEŻ MAMY DZISIAJ WYBITNYCH MUZYKÓW JAZZOWYCH
Że wspomnę o Trzasce, Olesiu, Acoustic Trio, Tymonie-Tymańskim i wielu innych (nie wymienionych, przepraszam).
Była historia,mury, dokumenty, pocztówki,plany, nazwy ulic,cukiernie, hydranty, studzienki, koszary..............................., ............... ale JAZZU nie było.
Niech się odkryją miłośnicy jazzu, i opowiedzą swoje gdańskie jazzstorie.
Szczególnie zachęcam do tego "TOMEX-a", z którym wymieniliśmy 2-e, 3-y uwagi na privie.
Odwagi i do wspomnień.
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 8:56 pm   Re: Jazz w Gdańsku

szperacz napisał/a:
A to przecież w Gdansku odbył się I Festiwal Jazzowy "JAZZ JAMBOREE '56". To tu na Monte Cassino paradowali MELOMANI

a nie w Sopocie aby? :hmmm: ze słynnym transparentem :hihi:
 
szperacz 
Siedlecki


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 129
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 8:59 pm   

Wiadomo !!!
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 9:00 pm   

Co tam było na tym transparencie? APUD czy jakoś tak, a może mi się zdjęcie odwróciło :hihi:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 9:01 pm   

co wiadomo? :wink: Gdańsk to nie Sopot :P
 
szperacz 
Siedlecki


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 129
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 9:07 pm   

Temat "Jazz w Gdańsku" tak naprawdę dotyczy 3-Miasta. Taki jestem poważno-uważny.
 
szperacz 
Siedlecki


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 129
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 9:25 pm   

Moje pierwsze kontakty z jazzem nie były do końca w pełni uświadomione, moja Siostra Młodsza ( nie ode mnie) w ramach przymusowej opieki nad młodszym bratem ( LAT 3-4) zabierała mnie do Żaka. Tam nieświadomie docierało do mojej kory mózgowej jazzowe ? granie. Może to jest powodem, że słucham tego również dzisiaj.

Przypominajcie sobie i opisujcie swoje pierwsze kontakty z jazzem- nawet te najgorsze.
To też może być bardzo ciekawe !
 
jayms 
dżejms


Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 1001
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 9:34 pm   

Ja moją przygodę z jazzem rozpocząłem dzięki "Dominikowi"'94 lub 95.Na zielonym moście w namiocie prezentowała się jakaś młoda duńska kapelka jazzowa,grali standarty a mi w ucho wpadł jeden szczegolny numer.Nie wiedziałem co to jest, więc zapytałem siedzącego obok mnie pana (który wygladał na zorientowanego),czyja to kompozycja.I wtedy padła odpowiedź-Stan Getz-jestem nim oczarowany do dzisiaj.I tak rozpoczęła się moja "gdańska" przygoda z jazzem.Niestety później jazz zniknął z ulic jarmarku dominikanskiego.A szkoda. :II
Ostatnio zmieniony przez jayms Wto Lut 14, 2006 9:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
szperacz 
Siedlecki


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 129
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 9:39 pm   

A teraz słucham "Kind of Blue" Miles'a Davis'a- opowiadajcie dalej...
 
szperacz 
Siedlecki


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 129
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 9:54 pm   

Theolonius - nick zobowiązuje. Odezwij się i opowiedz.

monk1small.jpg
Plik ściągnięto 14415 raz(y) 21,99 KB

Ostatnio zmieniony przez szperacz Wto Lut 14, 2006 10:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
jayms 
dżejms


Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 1001
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 10:00 pm   

A ja "Night And The City" Charlie Hadena & Kenny Barrona.
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 10:05 pm   

Ja o moim pierwszym kontakcie z Jazzem nie wspomnę, nie chcę demoralizować młodocianych, którzy czytaja to Forum :hihi:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
szperacz 
Siedlecki


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 129
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 10:12 pm   

Zastosuj klauzulę " Dozwolone od lat 18-tu" i opowiedz.
 
jayms 
dżejms


Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 1001
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 10:13 pm   

Opowiedz,opowiedz! :== Przecież jest już po 22.00 :hihi:
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 10:25 pm   

Opowiem o innym Jazzie, mniej kontrowersyjnym. Podczas mojej nauki w Conradinum miałem zajęcia z Hydromechaniki z nauczycielem, którego z racji fryzury nazywaliśmy Jazz :mrgreen: Otóż ten wzmiankowany Jazz miał pewne przyzwyczajenie, które odkryliśmy całkiem przypadkowo. Wybraliśmy się po lekcjach do Olimpu na piwko (kto pamięta Olimp? :^^ ). Siedzieliśmy sobie spokojnie sącząc piwko i podziwiając wspaniałą panoramę Wrzeszcza nie zwracając uwagi na innych klientów, w tym kogoś czytającego gazetę (zza gazety nie było widać twarzy). Po pewnym czasie okazało się, że nasz nauczyciel, Jazz po pracy zachodził na małą prasówkę połączoną z małą czarną do Olimpu. Zmyliśmy się szybciutko :^^ Na zakończenie dodam, że nasze spotkanie z Jazzem w Olimpie nie miało negatywnego wpływu na dalszy ciąg naszej nauki.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk