14-metrowe fundamenty pomnika powinny się znaleść podczas re... mo... ntu ale nic z tego. Robotnicy nie odnotowali żadnej wskazówki pomocnej w odszukaniu resztek z "cesarza Wilhelma I". Muszą być w innym miejscu albo nie zostały rozpoznane .
ale nic z tego. Robotnicy nie odnotowali żadnej wskazówki pomocnej w odszukaniu resztek z "cesarza Wilhelma I". Muszą być w innym miejscu albo nie zostały rozpoznane .
Raczej dziwne byłoby, gdyby ktoś je odnalazł podczas prac których dotyczą wskazane przez ciebie linki Kto i po co miałby je twoim zdaniem wykopywać, taszczyć kilkaset metrów w stronę dworca głównego, a następnie z powrotem zakopywać i przykrywać asfaltem?
Zgadzam się, taszczyć nie ma sensu, ale stwierdzić fakt gdzie zostały porzucone było by miło wiedzieć. Na przykład idąc ulicą ze znajomym można by powiedzieć pod nami jest fundament pomnika z przed 1944 roku.
Myślę że jeśli ten fundament miał 14 m, to albo wciąż jest tam gdzie był, przykryty torowiskiem tramwajowym na wprost Bramy Wyżynnej, albo usunięto go, kiedy tuż obok powstawał tunel dla pieszych.
Podobno budowę tunelu pierwotnie planowano w miejscu gdzie stał pomnik. Niestety okazało się to niemożliwym do zrealizowania ze względu na pozostałości po moście zwodzonym i fundamencie pomnika. Przypuszczam że "rekordowa" głębokość fundamentu pomnika była spowodowana tym że posadowiono go {fundament) na jednym z filarów lub na przyczółku mostu zwodzonego.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum